Milyen anyagokból végezhető csontpótlás?
Többféle anyag együttes jelenléte szükséges ahhoz, hogy valahol csont képződjön. Ezek nagy vonalakban a váz, csontsejtek, és növekedési faktorok. Ezekből mi a vázat és a növekedési faktorokat tudjuk biztosítani a sejtet maga a szervezet "adja". A vázanyagok lehetnek ún. hidroxiapatit és trikalcium foszfát tartalmúak, eredetüket tekintve szerves és szervetlenek. Szerves pl. állati eredetű csontpótló anyagok, de szerves váz a páciens saját csontja is, amit máshonnan nyerünk ki, pl. a páciens állcsontjának egy másik területéből, ahol bőven áll rendelkezésre. A növekedési faktort úgy tudunk hozzáadni, hogy vért veszünk, lecentrifugázzuk, és visszatesszük a csontpótló anyaggal együtt.
Mennyi ideig tart egy csontpótló műtét?
Többféle műtét típus van. Egy foghúzás utáni azonnali volumenpótlás kb. 20 perc, egy arcüreg emelés akár egy szűk óra alatt is meglehet, de egy saját csontblokk átültetés, vagy egy csontgerinc szélesítő membrános műtét akár 2-2,5 óráig is eltarthat.
Milyen érzéstelenítést alkalmaznak a műtét során?
Műtétek esetén a CityDentnél a Septanest nevű, articain tartalmú mélyérzésételenítésre alkalmas szert használjuk. Gyorsan és mélyen alakul ki az érzéstelenség, és az adrenalin tartalmú változatánál akár 3 óra hosszan is eltart a hatása.
Mire számíthatok a műtét után?
Csontpótlás után minden esetben előfordul némi duzzanat, és műtét utáni fájdalom. A duzzanat elkerülésének érdekében minden esetben elmondjuk, hogy a zsibbadás elmúlta után jegelni kell a műtéti területet. Ezen kívül antibiotikumot szoktunk adni a fertőzés elkerülésére, és fájdalomcsillapítót az esetleges fájdalom kezelésére.