Amalgám: Bár a fogtömések célja minden esetben ugyanaz, az egyes tömőanyagok között kisebb-nagyobb különbségek találhatók. A korábbi évek egyeduralkodója egyértelműen az amalgám tömés volt, mely ugyan ma is létező megoldás, de egyre kevesebbszer kerül alkalmazásra. A higany és valamilyen fém ötvözetéből készült tömőanyagot számos vita övezi de tény, hogy egy jól használható megoldásnak számított.
Esztétikus tömések: Az amalgám tömések háttérbe szorulásával napjainkra egyértelműen a modern, esztétikus töméseké és betéteké a főszerep. Ezek az amalgám ezüstös színű töméséhez képest valóban esztétikus, szinte észrevétlen, mégis tartós megoldást kínálnak mindenki számára, aki szuvas fogakkal rendelkezik. Az esztétikus megoldások közül egyértelműen kiemelhetők a fényre szilárduló kompozit tömések, melyek több rétegből és árnyalatból épülnek fel, így a megszólalásig hasonlóak az eredeti foghoz.
Inlay/onlay betétek: Előrehaladottabb fogszuvasodás és nagyobb méretű üregek esetén az esztétikus tömés nem feltétlenül képes megnyugtató megoldást garantálni. Az ilyen helyzetekben alkalmazhatók hatékonyan az inlay és onlay fogtömések, melyek személyre szabottan, a fog és az üreg formájához igazodva orvosolják a problémát. Ez az eljárás azonban már fogtechnikus bevonását is igényli.
Ez természetesen a szuvas fogak számától, illetve azok állapotától is függ, ám egy egyszerű tömés jellemzően egy ülésben elkészíthető. Az azt megelőző konzultáció és állapotfelmérés persze ehhez is nélkülözhetetlen, ám ezzel együtt is az egyik leggyorsabban és legegyszerűbben kivitelezhető fogászati eljárásról beszélhetünk.
Fogorvos, konzerváló fogászat és fogpótlástan szakorvos
Fogorvos, gyökérkezelés specialista
Szájsebész szakorvos, gyökérkezelés specialista
Rendelő vezető főorvos