A félelmek feloldása

Az orvostudomány fejlődésének köszönhetően a fogászati beavatkozások ma már szinte kivétel nélkül fájdalommentesek, ám mégis sokaknál tapasztalható egyfajta alapvető szorongás a fogorvosokkal és rendelőkkel kapcsolatban. Ez aztán könnyen elvezet odáig, hogy az érzéstelenítő injekció vagy a beavatkozások folyamatának már a gondolata is rettegéssel tölti el a pácienseket, melyek akár fizikai tünetekben is jelentkezhetnek. Az altatásos fogászat azonban képes kiküszöbölni minden ilyen félelmet és a megnyugtató megoldás tudatával oldani a feszültséget. Amit mi garantálunk: a legmagasabb biztonsági követelményeknek megfelelő műszerpark, gyakorlott aneszteziológus szakorvos és asszisztens, hozzáértő, szakképzett fog- és szájsebész szakorvos és persze fájdalommentes kezelés kifogástalan eredménnyel.

Mikor lehet szükség altatásra?

  • Összetettebb fogsebészeti-, szájsebészeti beavatkozások esetében (pl. egyszerre több bölcsességfog eltávolítása).
  • Nagy területre kiterjedő, általános fogászati beavatkozások esetében (pl. csontpótlás, arcüreg emelő műtét).
  • Azon páciensek esetén, akik félnek a fájdalomtól vagy az érzéstelenítő okozta zsibbadástól.
  • Azon páciensek esetén, akiknél erős hányingert okoz a fogászati kezelés.
  • Együttműködésre képtelen, fogyatékkal élő pácienseknél.

Az altatásban végzett kezeléseket 18 éves kor felett ajánljuk, de egyedi esetekben a gyermekek altatásos kezelése is elvégezhető.

Kezelés fajtái

Gyakorlatilag majdnem minden a fogorvoslás égisze alá tartozó kezelés végezhető altatásban. Ez alól a gyökérkezelés képez viszonylagos kivételt, mivel a kezelés túl sokáig tart, így a pácienst túl sokszor kellene egyetlen fog miatt altatásba helyezni. Az altatásban végezhető kezelések többek között:

  • Foghúzások
  • Fogeltávolító műtétek, ideértve a bölcsességfog eltávolítást is
  • Csontpótlások összes típusa
  • Nyálkahártya műtétek
  • Fogtömések
  • Csiszolások, előkészítések koronához, hídpótláshoz
  • Fogkőeltávolítás
  • Parodontológiai beavatkozások

Hogyan zajlik az altatásos fogászat?

Az altatásos fogászat lényegében semmiben nem különbözik a hagyományos, hasonló metodikával végzett beavatkozásoktól. A beavatkozás és altatás előtt természetesen szükség van egy általános kivizsgálásra és laborra. Az eredmények alapján az aneszteziológus szakorvos dönti el, hogy az altatás egészségügyi szempontból is releváns lehetőség-e. Fontos, hogy a beavatkozás csak teljesen egészséges pácienseken végezhető el, így akut megbetegedés esetén is halasztandó az eljárás.

Milyen hosszú beavatkozásra számíthatok?

A beavatkozást megelőző felmérés egy külön látogatást igényel a pácienstől, mely során eldől, hogy a következő alkalommal elvégezhető-e a beavatkozás. Maga a beavatkozás nagyjából 1,5 – 2 órát vesz igénybe, ha több időre van szükség a végeredményhez, a tervezés során jellemzően több lépéssel, alkalommal számolunk. Az altatás előtt 6 órával kerülni kell az étkezést, dohányzást és a koffein- illetve rosttartalmú italok fogyasztását. A beavatkozás előtt, alatt és után szakértő csapatunk természetesen a páciensek rendelkezésére áll minden felmerülő kérdéssel kapcsolatban.

Szakorvos, aki a kezelést végzi

Dr. Kosik Gergely
Dr. Kosik Gergely - additional photo

Dr. Kosik Gergely

Szájsebész szakorvos

Dr. Gaga Zsanett
Dr. Gaga Zsanett - additional photo

Dr. Gaga Zsanett

Szájsebész szakorvos

Dr. Szalontai György
Dr. Szalontai György - additional photo

Dr. Szalontai György

Rendelő vezető főorvos

Dr. Fehér Evelin
Dr. Fehér Evelin - additional photo

Dr. Fehér Evelin

Fogorvos, gyökérkezelés specialista

Gyakori kérdések

Kell számolnom valamilyen kockázattal az altatás kapcsán?
A művelet teljesen biztonságos, szakképzett aneszteziológus végzi. De mint minden beavatkozásnál, úgy itt is számíthatunk mellékhatásokra, szövődményekre. Jellemző az ébredés utáni torokszáradás, kaparó érzés a garatban. Előfordulhat hányinger, esetleg hányás, valamint hidegrázás is. Extrém ritka esetben létrejöhetnek légzéssel és szívműködéssel kapcsolatos szövődmények is.
Vannak kizáró tényezők a beavatkozással kapcsolatban?
Az altatást kizáró tényezők kivizsgálásához szükség van egy 30 napnál nem régebbi EKG felvételre, negatív tüdőszűrési eredményre, és egy vérvételre (ún. nagy-laborra). Ez alapján minden esetben az aneszteziológus kollégánk dönt arról, hogy biztonságosan elvégezhető-e az altatás.
Az altatás hatással van a gyógyulási időre?
Nincs hatással, ugyanannyi ideig tart a műtét utáni rehabilitáció, mintha nem altatásban végeztük volna el a műveletet.

Árak

Altatásos fogászati beavatkozások

  • Altatás 1 óra220 000 Ft
  • Minden további megkezdett óra70 000 Ft
  • Ezen felül az altatás ideje alatt elvégzett kezelések árlista szerinti ára.