Kinek ültethető be fogimplantátum?
Implantátumot mindenkinek lehet beültetni, akinek nincs valamilyen kontraindikációja, és kellő mennyiségű csonttal rendelkezik. Ez utóbbi nem feltétlenül követelmény, hiszen, azt szoktuk mondani, ha nincs csont, csinálunk. Ilyenkor különféle csontpótló műtétekkel "készítünk" csontot a páciens állcsontjában.
Vannak kizáró okok a beültetésre?
A leggyakoribb olyan eset, amikor nem, vagy csak kellő körültekintéssel lehet elvégezni a beavatkozást, az a kezeletlen, magas vércukorszint. Kontraindikált súlyos fogágybetegségben szenvedő, vagy erős dohányos páciens esetén elvégezni a műtétet. Ide tartozik még a csontritkulásra alkalmazott bizonyos gyógyszerek intravénás alkalmazása is, például a biszfoszfonát tartalmú készítmények. Ezen kívül megemlíthetjük a titánium allergiát is, mint akadályt a fogimplantátum beültetésére, de ez nagyon ritka, világszinten is elenyésző számban előforduló betegség.
Mennyire tartós az implantáció?
Alapvető mondásunk szerint, hogy ha mi is, és a páciens is betartja azt a 2-3 alapvető követelményt, ami elengedhetetlen a sikerhez, akkor az implantátum több évtizedre is megoldást nyújt.
Mire érdemes figyelni a beavatkozás után?
A gyógyulási időt már néhány egyszerű dologgal is felgyorsíthatjuk.
- Közvetlenül a műtét után pár óráig célszerű jegelni a seb környékén az arcot, ezáltal a kezdeti duzzanat kialakulásának elkerülésével a varratfelszakadás esélyét is csökkentjük.
- Fontos a seb és környékének tisztántartása is.
- Minden esetben célszerű antibiotikumot is szedni a műtétet követően.